Konopí je rostlina, která provází lidstvo od nepaměti. Dosud jsme neměli možnost poznat diskutovanější a univerzálnější bylinu. Lze zpracovat prakticky celá a využití má opravdu mnoho. Můžeme z ní vyrobit léky, kosmetiku, potraviny nebo třeba papír, kvalitní látku i podestýlku a potravu pro zvířata. Ve stavebnictví lze využít jako izolace, přísada do konopného betonu nebo lazurovací lak. Henry Ford vyrobil v roce 1941 auto - karoserie i interiér byly z konopného vlákna a jezdilo na konopný olej. Po druhé světové válce bylo konopí postaveno mimo zákon a Ford přišel o možnost vyrábět sériově. Kdo ví, co by bylo dnes...

Sekce věnovaná této úžasné rostlině zahrnuje články, zajímavosti a aktuality ze světa konopí. Najdete zde texty, které Vám pomůžou se zorientovat v konopných produktech, ale i rady, tipy a recepty na domácí výrobky. Zařadili jsme i sekci, kde naleznete videa a dokumenty o konopí -  pro dlouhou chvíli i studium.

"Pokud by k Vám přišel cizinec, do dlaně Vám vysypal semínka ve tvaru oblázků a řekl by: ´Zasaď je a z úrody můžeš vyrobit provazy, plátno nebo papír. Tahle rostlina dokáže nemocným pomoct a zdravé opojit.' Co byste mu řekli? Nechali byste si je? Nebo byste je zahodili?"

NATIONAL GEOGRAPHICS
Marijuana nation, 2008