Konopné semínko patří k nejvýživnějším složkám potravy pro lidský organismus, je v něm ukryto velké množství minerálů, vitamínů, stopových prvků i proteinů. Obsahuje vyvážený poměr esenciálních mastných kyselin omega 6 a omega 3, dále zahrnuje i vzácnou kyselinu omega 9. Konopné semínko má rovněž vysoký obsah vitamínů E, B1,a B2, je bohaté na minerály, zejména hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník a zinek. Neobsahuje lepek, proto je vhodné pro osoby trpící celiakií.

Konopné semínko je buď v surovém stavu - neloupané, které si zachovává veškeré nutriční látky nebo loupané, které má jemnější oříškovou chuť.

Semínko je skvělé do studené i teplé kuchyně - do obilných kaší, na chleba, do salátů, do omáček, na knedlíky, do krémových polévek nebo jen jako zdravá svačinka. Neloupané je vhodné na sucho opražit nebo přes noc namočit ve vodě.

KONOPEX-TIP
Konopné mléko: neloupaná konopná semínka v libovolném množství dejte do misky, zalijte je vodou a nechte asi jeden den namáčet do doby, než semínka začnou praskat a objeví se bílé klíčky. Vodu průběžně měnte. Pak přeceďte, semínka dejte do mixéru a přidejte vodu v poměru 1,5 dílů vody na 1 díl semínek. Mixujte tak, až zůstane mléko a slupky a poté přeceďte přes jemné síto. Mléko dále můžete ochutit, například medem, nebo ho můžete rozmixovat s ovocem.

Rychlé info
Konopné semínko loupanéKonopné semínko loupané

Konopné semínko loupané

Skladem
od 115 Kč
Hmotnost 150 g, 500 g
Konopná semínka jsou vhodná pro každého. Pro děti, dospělé i seniory. Podporují imunitní systém, hormonální rovnováhu. Dokáží zvýšit…