Dlouho jsme zvažovali, zda tuto kategorii na e-shop zařadit. V porovnání s ostatním sortimentem se jedná o produkty obsahující alkohol, který může v nepřiměřeném množství způsobit fatální zdravotní následky či dokonce smrt. Při předání objednávky se bude ověřovat plnoletost (18+) kupujícího.

KONOPEX-TIP
Studie publikovaná v lednu 2018 v recenzovaném vědeckém časopise Liver International došla k závěru, že konopí může snižovat výskyt onemocnění jater u alkoholiků. Při správném použití konopí se výrazně snižuje riziko různých jaterních nemocí jako je hepatitida, cirhóza, a dokonce hepatocelulární karcinom, což je typ rakoviny jater. Tato zjištění jsou založena na analýze dat více než 320 000 pacientů, kteří měli v anamnéze alkoholismus.
Zdroj: KOPAC, Pacientský spolek pro léčbu konopím (3/2019)

Co jsou to kanabinoidy? Látky v konopí i lidském těle

Co jsou to kanabinoidy? Látky v konopí i lidském těle

 🕒 Doba čtení: 4 minuty 

Rostlina konopí obsahuje zhruba 500 organických sloučenin a něco přes 140 jich spadá do skupiny kanabinoidů. Kanabinoidy se nevyskytují pouze v rostlinách konopí. Jejich přítomnost byla zjištěna i v mateřském mléce savců, člověka nevyjímaje. Naše tělo si látky podobné těm, které jsou v konopí, přirozeně vyrábí, a proto jsou naše těla pro kanabinoidy přímo stavěná. Číst dále...