🕒 Doba čtení: 2 minuty 

Konopných mastí a kosmetických přípravků jsou na českém trhu hromady. Konopí je velice univerzální rostlina a lze zpracovat na mnoho způsobů. Při výrobě produktů je možno využít za studena lisovaný konopný olej ze semen, vodní výluhy, extrakty bohaté na kanabinoidy nebo postupovat léty prověřeným způsobem - macerace konopí v masťovém základu. Tedy způsob, jakým mastičkáři vyrábí své poctivé domácí konopné mazání.

Jednotlivé konopné suroviny jsou blíže popsány v článku "Obsah konopí v mastech a kosmetice. Není mast jako mast!". V případě, že se v surovinách orientujete a víte, jaký typ kosmetiky nebo konopné masti hledáte, pojďme nahlédnout na způsob, jakým jsou konopné produkty na tomto e-shopu označeny. Nákup je přehledný, přesný a rychlý.

Termín "extrakt" v popisu nebo ve složení (INCI) produktu ještě neznamená, že se jedná o surovinu bohatou na kanabinoidní látky (CBD, THC, CBN, ...). Extraktem může být v názvosloví označen tzv. vodní výluh/macerát, který většinou obsahuje kanabinoidy pod hladinou detekce. Tedy - dalo by se říci - spíše neobsahuje. Informace o složení a použitých konopných surovinách jsme si vyptali u výrobců a následně je přiřadili k produktům. Můžete tak filtrovat a vybírat podle obsahu kanabinoidů, použitého základu (např. kokosový tuk, lékařská vazelina, ...) nebo obsažených surovin a bioaktivních látek. 

Štítek označující obsah kanabinoidů

V náhledové kartě je na štítku zobrazeno, zda výrobek obsahuje, nebo neobsahuje kanabinoidy. Dá se říci, že z pohledu využití konopí v kosmetice a mastech se jedná o základní rozdělení výrobků.

Vyhledávání produktů podle parametrů

Jak konopná kosmetika, tak mastičky mají nastaveny všechny důležité parametry, podle kterých si můžete vybrat na základě Vašich požadavků:

  • obsah kanabinoidů (s obsahem, bez obsahu),
  • použité suroviny (olej lisovaný ze semen, konopný extrakt, ...),
  • masťový základ (lékařská vazelina, kokosový tuk, olivový olej, ...).

Popis použité suroviny v detailu produktu

Informace od výrobce odhledně použití, složení nebo data spotřeby jsme doplnili o popis použitých surovin. Krátký text v popisku produktu má za cíl jasně definovat různé typy výrobků, a zřetelně je tak rozlišit. Rozdíly mezi jednotlivými surovinami a problematika obecně je více rozvedena ve výše zmiňovaném článku.